TaxMachine PITy 2019/2020

Profesjonalny program do rozliczania rocznych deklaracji PIT za 2019 rok.
Rozliczysz i wyślesz do systemu e-Deklaracje wszystkie rodzaje PIT (PIT-37, PIT-36, PIT-28, PIT-36L, PIT-38, PIT-39), a także PITy pracownicze/płacowe (PIT-11, PIT-4R, PIT-8AR, PIT-8C i inne). Odliczysz wszystkie ulgi podatkowe, w tym ulgę ulgę na dzieci, ulgę na internet, ulgę rehabilitacyjną.
Zawsze bezpłatnie i bez ograniczeń, także w zastosowaniach komercyjnych, w biurach rachunkowych, kancelariach podatkowych. Możliwość pracy wielostanowiskowej i zdalnej.

Więcej na temat programu Pobieram program PITy 2019/2020

PIT 39, czyli rozliczamy dochody ze sprzedaży nieruchomości

Mogłoby się wydawać, że sporządzenie i złożenie w urzędzie druku PIT 39 to skomplikowana sprawa. Jednak od kiedy dostępny jest nowy program PITy 2019/2020 nie jest to już problemem, a dzięki temu że program jest bezpłatny to nie musimy wydawać pieniędzy - wszystko jest za darmo i działa doskonale!

PIT-39 składamy w przypadku, gdy w poprzednim roku sprzedaliśmy nieruchomość lub prawo do nieruchomości. Zwykle musimy wtedy zapłacić podatek, aczkolwiek są od tego wyjątki - nie zawsze musimy płacić podatek od tego typu dochodu. Przede wszystkim jeżeli od daty nabycia minęło 5 lat to tego typu przychód nie jest opodatkowany - nie składamy wtedy druku PIT 39.

Inną możliwością na zaoszczędzenie na podatku jest skorzystanie ze zwolnienia z tytułu wydatków na własne potrzeby mieszkaniowe. Ulga ta polega na tym, że zobowiązujemy się do wydania osiągniętego dochodu na własne potrzeby mieszkaniowe, mamy 2 lata od końca roku podatkowego w którym sprzedaliśmy nieruchomość na wydaniy tych środków na inną nieruchomość, liczy się tutaj także wydatkowanie tych pieniędzy na budowę lub remont nieruchomości. Pamiętajmy jednak, że jeśli nie wydamy tych pieniędzy w ciągu tych dwóch lat to będziemy musieli zapłacić zaległy podatek wraz z odsetkami.

Przychodem ze sprzedaży praw majątkowych i nieruchomości, wpisywanym na zeznaniu PIT-39, jest ich cena wyznaczona w umowie, zmniejszona o wartość kosztów sprzedaży. Zatem te koszty odpłatnego zbycia nie będą kosztem pozyskania przychodu, ale zmniejszają wartość przychodu.

Koszty zbycia na PIT 39 są to udokumentowane koszty nabycia lub udokumentowane koszty wytworzenia, zwiększone o udokumentowane nakłady, które zwiększyły wartość praw majątkowych i nieruchomości, wydatkowane w trakcie posiadania nieruchomości i praw majątkowych.

Za koszty pozyskania przychodu z tytułu sprzedaży nieruchomości i praw majątkowych nabytych poprzez darowiznę, poprzez spadek lub w inny nieodpłatny sposób, są udokumentowane wydatki, które zwiększyły wartość nieruchomości i praw majątkowych, poniesione w trakcie ich posiadania oraz wartość opłaconego podatku od spadków i darowizn w części, w jakiej wartość sprzedawanej praw majątkowych i nieruchomości wyznaczona jako podstawa opodatkowania podatkiem od darowizn i spadków odpowiada ogólnej wartości nieruchomości i praw majątkowych przyjętej jako podstawa opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn.

PIT 39 najszybciej rozliczysz programem PITy 2019/2020, jest od całkiem darmowy, pobierz go, zainstaluj i rozlicz swoje Pity 2019.

pit 39 druk 2020

Słowa kluczowe

pit 39 za 2019 rok, zeznanie pit-39, pit 39 2020 rok, deklaracja pit-39, druk pit-39, pit-39, formularz pit-39